Pompy ciepła

Znając potrzeby naszych klientów i chcąc stale podnosić jakość świadczonych przez nas usług wprowadziliśmy do oferty systemy grzewcze oparte na pompach ciepła. Naszym głównym dostawcą oraz partnerem biznesowym jest znana i ceniona marka Viessmann, która jest najpopularniejszą wśród klientów firmą produkującą systemy grzewcze.

Priorytetem dla nas jest zadowolenie klientów, dlatego właśnie tak bardzo dbamy o jakość świadczonych usług. Nasi specjaliści pomogą Państwu wybrać odpowiedni system ogrzewania, zamontują go oraz uruchomią. Wszystko to odbędzie się w wybranym przez Państwa terminie. Ponadto zapewniamy pomoc doświadczonych serwisantów 24h/dobę.

Gruntowe pompy ciepła

Głównym problemem firm świadczących usługi z zakresu montażu pomp ciepła są popełniane błędy, które znacznie skracają żywotność urządzenia oraz zwiększają zużycie energii elektrycznej. Wynika to z niewiedzy serwisantów oraz niskiej jakości sprzętu.

U nas dostajecie Państwo wyspecjalizowaną pompę ciepła firmy Viessmann, która jest wyposażona w wiele czujników monitorujących jej stan. Dodatkowo urządzenia posiada łatwe w obsłudze panele sterujące, za pośrednictwem których można łączyć się z Internetem i usprawnić kontrolę serwisową.

pompa ciepła - kolektor pionowyKolektor pionowy

Jest dla nas niezwykle ważne, aby wszystkie nasze urządzenia spełniały Państwa oczekiwania a ich parametry były dostosowane do wymagań obiektu, w którym są montowane. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać odpowiednią ilość ciepła przekazywanego bezpośrednio z gruntu do pompy ciepła, a co za tym idzie prawidłową temperaturę czynnika grzewczego.
Staramy się dobrać się najoszczędniejsze a zarazem najbardziej trwałe pompy ciepła dostępne na rynku. Stosując tylko najlepsze produkty jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią moc pompy oraz zadbać o skuteczną izolację.

pompa ciepła - kolektor poziomyKolektor poziomy

Systemem, który najbardziej zwiększa współczynnik COP (pobór energii elektrycznej względem energii cieplnej oddanej do obiegu) jest świadome rozłożenie rur kolektora. W przypadku kolektora poziomego rury rozmieszczone są pod drenażem oczyszczalni ścieków lub drenażem odpowiadającym za odprowadzanie deszczówki. Mając na uwadze rolę wody, która jest nośnikiem energii cieplnej zawsze dobieramy takie rozwiązania, które pozwolą nam ją w pełni wykorzystać.

pompa ciepła typu woda-wodaPompa Ciepła typu Woda/Woda

Systemy oparte na odzyskiwaniu ciepła z wody są bardzo wydajne, ale mają jedną wadę – ich eksploatacja może być kłopotliwa przez osadzanie się minerałów. Właśnie dlatego stosujemy tylko wymienniki zewnętrze, które pozwalają utrzymać współczynnik wydajności pompy na najwyższym poziomie. Jednym z takich produktów jest znana i ceniona przez naszych klientów pompa ciepła Viessmann Vitocal 300.

Pompa ciepła + kolektor słoneczny

Aby wybrana przez Państwa pompa ciepła służyła długie lata warto zainwestować w kolektor słoneczny ( solary płaskie lub próżniowe), który w okresie od wiosny do późnej jesieni odciąży urządzenie i pomoże w regeneracji dolnego źródła, czyli kolektora pionowego lub poziomego.

pompa ciepła + inne źródła ciepłaPompa ciepła + inne źródła ciepła

Aby ograniczyć koszty ocieplania budynku warto zastosować tak zwane systemy biwalentne. Są to rozwiązania polegające na łączeniu pompy ciepła z kominkami lub kotłami gazowymi.  Tylko w ten sposób możliwe jest dostarczenie ciepła do starszych budynków ze złą izolacją wyłączając straty energii.

powietrzna pompa ciepłaPowietrzne pompy ciepła

Powietrzne Pompy ciepła dzielą się na:
Pompy do grzania wody użytkowej
Pompy służące do ogrzewania domu
W związku z ocieplaniem się klimatu, którym żyjemy pompy powietrzne są bardziej efektywne ze względu na prostotę działania i niskie koszty eksploatacji.

Chłodzenie pompą ciepła

Oferujemy Państwu klimatyzowanie pomieszczeń poprzez zastosowanie płaszczyznowych pomp ciepła, które posiadają wiele zalet w stosunku to tradycyjnej klimatyzacji. W okresie letnim dzięki funkcji natura cooling możliwe jest obniżenie temperatury wewnątrz domu do odpowiedniego poziomu bez konieczności korzystania ze sprężarki pompy ciepła, co przyczynia się do zwiększenia żywotności dolnego źródła ciepła.

chłodzenie pompą ciepłaMając na uwadze Państwa komfort stosujemy tylko urządzenia, które są sprawdzone i charakteryzują się niską awaryjnością. Dodatkowo produkty firmy Viessmann, które proponujemy są jednymi z najcichszych urządzeń dostępnych na rynku.

Masz pytania? Chcesz otrzymać spersonalizowaną ofertę i wycenę? Skontaktuj się z nami!